Build Skills with our trainings

Sign up now!

Presidentja Osmani: Miqësi e përhershme dhe partneritet i palëkundur me SHBA-të

Sht 22, 2022

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe bashkëshorti i saj Prindon Sadriu kanë takuar presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe Zonjën e Parë, Jill Biden.

Presidentja Osmani ka thënë se me SHBA-të kemi miqësi të përhershme dhe partneritet të palëkundur.

“Miqësi e përhershme dhe partneritet i palëkundur me SHBA-të”.

Osmani po qëndron në Nju Jork ku po zhvillon takime me liderë të vendeve të ndryshme, thuhet në faqen zyrtare të Zyrës së Presidentes.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM