Build Skills with our trainings

Sign up now!

MSh: Thirrje qytetarëve të vaksinohen dhe të kenë kufizim të kontakteve

Jan 24, 2022

Ministria e Shëndetësisë ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë më pak kontakte sepse ulin ndjeshëm rrezikun e infektimit.

MSh në postimin në Facebook thotë se njerëzit që janë vaksinuar dhe ata që janë shëruar gjithashtu mund të infektohen, prandaj për të frenuar valën e re të infektimeve, kufizimet e kontaktit janë përsëri të nevojshme.

 

Për të frenuar valën e re të infektimeve, kufizimet e kontaktit janë përsëri të nevojshme.

 

Sepse, ata që kanë më pak kontakte ulin ndjeshëm rrezikun e infektimit për vetën dhe të tjerët.

 

Vaksinohu dhe ftoni të tjerët të vaksinohen!

 

Merrni dozën përforcuese!

 

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM