Build Skills with our trainings

Sign up now!

Mehaj: Skënderbeu dhe Adem Jashari luftuan në periudha të ndryshme kohore, por me qëllim të njëjtë, lirinë e atdheut

Nën 28, 2022

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj sot për nder të 28 Nëntorit ka bërë homazhe pranë shtatores së heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu dhe më pas ka vazhduar për në Prekaz, në kompleklsin memorial të varrezave të familjes Jashari.

Mehaj në postimin e tij në Facebook ka thënë se Skënderbeu dhe Adem Jashari, luftuan në periudha të ndryshme kohore, por me një ideal dhe qëllim të njëjtë, lirinë e atdheut, Shqipërinë tonë.

Nderime për gjithë vepren e tyre!

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM