Build Skills with our trainings

Sign up now!

Rama: Hapet panairi “Blej Shqip” në Prishtinë, gjeneratat e reja të mos harrojnë traditat tona kombëtare

Nën 28, 2022

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka bërë të ditur se sot në Ditën e Flamurit dhe në 110-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë u hap Panairi “Blej Shqip” në Prishtinë.

Rama në postimin e tij në Facebook ka thënë se është shumë e rëndësishme që gjeneratat e reja të mos harrojnë vlerat e traditat tona kombëtare dhe t’i kultivojnë ato!

 

Panairin mund ta vizitoni deri më datën 29 nëntor, tek sheshi “Nënë Tereza”

 

Arra e Tigri ishin shumë kuriozë për të mësuar rreth produkteve tradicionale shqiptare.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM