Tre raste me COVID-19, 15 të shëruar, një i vdekur

Tre raste me COVID-19, 15 të shëruar, një i vdekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes postimit në rrjetin social Facebook, ka publikuar rastet e të infektuarve me COVID-19, më 29.01.2023 Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Nga...
Policia: Vdes i dyshuari pas plagosjes së dy grave në Fushë Kosovë

Policia: Vdes i dyshuari pas plagosjes së dy grave në Fushë Kosovë

Policia ka njoftuar se ka marrë informatën për një plagosje me armë zjarri të ndodhur në rrugën ” Besa Besë” në Fushë Kosovë. Menjëherë policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme që konsistojnë në hetimin e rrethanave që...