Build Skills with our trainings

Sign up now!

Hoti: Ndriçimi i fatit të të pagjeturve prioritet i Qeverisë sime

Dhj 28, 2020

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë homazhe në varrezat e fshatit dhe është takuar me familjarët e të pagjeturve dhe të dëshmorëve të Krushës së Madhe në Komunën e Rahovecit, të cilëve u ka shprehur mbështetjen e Qeverisë së Kosovës.

“Kemi bërë të pamundurën gjatë këtij viti në këtë drejtim, duke e vendosur këtë temë në rend të parë, ku e kemi emëruar një person i cili e ka dinamizuar komplet  këtë proces,  sigurisht me ndihmën e partnerëve tanë ndërkombëtarë për një çështje kaq të ndjeshme”, theksoi Hoti.

I shoqëruar nga anëtarë të kabinetit dhe kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur, Ramë Manaj, kryeministri Hoti tha se ishin në Krushë të Madhe, në prag të festave për t’ju treguar familjarëve se do t’iu qëndrojnë afër derisa të ndriçohet fati i secilit të pagjetur nga lufta e fundit në Kosovë.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM