Thirrje për Aplikime: Programi i Mediave Digjitale “Ballkan Voices”

Thirrje për Aplikime: Programi i Mediave Digjitale “Ballkan Voices”

A e konsideroni veten bloger, podkaster apo influencer? A prodhoni përmbajtje origjinale për tema që kanë rëndësi për shoqërinë? A dëshironi të zhvilloni platformën tuaj dhe të forconi aftësitë tuaja teknike, digjitale dhe biznesore, ndërsa takoni edhe kolegët tuaj në...
MSH: Fillon vaksinimi i personave të moshës mbi 65 vjeç

MSH: Fillon vaksinimi i personave të moshës mbi 65 vjeç

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se të mërkurën do të fillon vaksinimi anti COVID i personave të moshës mbi 65 vjeç me prioritet personat e regjistruar në e-kosova në rajonin e Prishtinës: Prishtina, Podujeva, Obiliqi, Fushë-Kosova, Drenasi, Lipjani, në...
49 raste me COVID-19 gjithsej 106.538, shëruar 98.223, vdekur 2.213

49 raste me COVID-19 gjithsej 106.538, shëruar 98.223, vdekur 2.213

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës përmes postimit në rrjetin social Facebook, ka publikuar rastet e të infektuarve me COVID-19, më 11.05.2021. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...