Build Skills with our trainings

Sign up now!

Dhunë në ndërtesën e Kongresit Amerikan

Jan 6, 2021

Teksa po mbahej një mbledhje për të certifikuar fitoren në zgjedhje të demokratit, Joe Biden, përkrahësit e Trump-it hyjnë brenda ndërtesës së Kongresit amerikan në Washington DC, ku pas kësaj seanca ndërprehet.

Gjendja në Capitol dhe rreth tij është ende e tensionuar, si pasojë e përshkallëzimit të përleshjeve midis protestuesve pro-presidentit amerikan, Donald Trump dhe policisë.

Nëpërmjet një postimi, Trump-i, u ka bërë thirrje mbështetësve të jenë paqësor, ku ai ka thënë se zgjedhjet kanë qenë të manipuluara dhe se fitorja e tij ka qenë bindëse dhe se duhet të ketë paqe

Ndërkohë presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Joe Biden, i ka bërë thirrje Donald Trumpit që të dalë në televizion dhe ta ndalojë kaosin, se demokracia jonë është nën sulm.

“Skenat e kaosit në Capitol nuk përfaqësojnë amerikanët e vërtetë, bëj thirrje që të vazhdojnë procedurat për transformimin paqësor të pushtetit. Është sulm mbi ndërtesën e demokracisë, mbi të zgjedhurit tanë e mbi ligjin”, ka thënë Biden. 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM