Build Skills with our trainings

Sign up now!

Kongresi amerikan konfirmon fitoren e Joe Biden

Jan 7, 2021

Pas trazirave që ndodhën të mërkurën në ndërtesën e Kongresit amerikan në Uashington, janë regjistruar katër të vdekur dhe janë arrestuar 52 persona, kurse disa të lënduar janë nga radhët e forcave të rendit.

Në orët e hershme të së enjtes, në Kongres nga Dhomat e Përfaqësuesve dhe Senatit është bërë certifikimi i votave, ku konfirmohet fitorja e Joe Biden si president i ri i SHBA-së me 306 vota elektorale dhe Kamala Harris, zëvendëspresidente.

Inagurimi i Bidenit do të bëhet më 20 janar.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM