Build Skills with our trainings

Sign up now!

Hoti: Fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal, ata nuk e meritojnë të jenë në institucione

Shk 24, 2021

Pas aksionit policor në Ministrinë e Bujqësisë, Agjencinë për Zhvillimin e Bujqësisë ku janë arrestuar 12 persona dhe sekuestruar 400 mijë euro kryeministri në detyrë Avdullah Hoti ka deklaruar se pret një hetim të plotë gjithëpërfshirës dhe të shpejtë ndaj kujtdo që është i përfshirë në rastin e subvencioneve bujqësore

Ai ka thënë se fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal, këta njerëz nuk e meritojnë të jenë në institucione, ka shkruar ai në postimin e tij në Facebook.

“Pres hetim te plote, gjitheperfshires dhe te shpejte ndaj kujtdo qe eshte i perfshire ne rastin e subvencioneve bujqesore. Fajtoret duhet te marrin denimin maksimal. Keta njerez nuk e meritojne te jene ne institucione.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM