Build Skills with our trainings

Sign up now!

Ambasadori Rohde dënon sulmin ndaj gazetarit Duriqi

Shk 25, 2021

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jörn Rohde pëmes një postimi në Twitter ka reaguar pas sulmit fizik ndaj gazetarit Visar Duriqi.

Ai ka thënë se media e pavarur dhe liria e medias janë themeli i demokracisë, sulmet ndaj gazetarëve janë krejtësisht të papranueshme dhe se autorët e këtij krimi duhet të dalin para drejtësisë.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM