Build Skills with our trainings

Sign up now!

Kurti- Orlando: Kosova dhe Italia kanë bashkëpunim dhe partneritet të ngushtë

Qer 19, 2021

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot gjatë ditës priti në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando.

Në këtë takim u bisedua rreth zhvillimeve politike, punës së qeverisë dhe marrëdhënieve e bashkëpunimin në mes Kosovës dhe Italisë.

Ambasadori Orlando e njoftoi kryeministrin Kurti për vizitën zyrtare të planifikuar për javën e ardhshme të ministrit të Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar, Luigi Di Maio. Me ministrin Di Maio, kryeministri Kurti ishte takuar edhe gjatë vitit të kaluar. Kurti tha se do të jetë nder dhe kënaqësi ta mirëpres përsëri ministrin Di Maio.

Kosova dhe Italia kanë bashkëpunim dhe partneritet të ngushtë.

Kryeministri Kurti dhe ambasadori Orlando u pajtuan që tani që vendet tona po e marrin veten nga ballafaqimi me pandeminë, të punojnë së bashku për ta rritur dhe thelluar edhe më shumë bashkëpunimin në mes dy shteteve, sidomos atë ekonomik, thuhet në komunikatën për media e Zyrës së Kryeministrit.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM