Build Skills with our trainings

Sign up now!

Gatishmëri për bashkëpunim bilateral në fushën e mbrojtjes në funksion të paqes, sigurisë dhe stabilitetit rajonal

Kor 1, 2021

Në kuadër të takimeve me përfaqësuesit e korit diplomatik të vendeve mike në vend, ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj priti sot në takim ambasadorin austriak, Christoph Weidinger.

Me këtë rast, ambasadori Weidinger ka uruar ministrin Mehaj për detyrën duke potencuar se Austria do të vazhdojë të mbështesë Qeverinë e Republikës së Kosovës, sikurse dhe popullin e Kosovës, në procesin e integrimeve euroatlantike.

Nga ana e tij ministri Mehaj falënderoi ambasadorin  Weidinger për mbështetjen e shumanshme të Austrisë për zhvillimin e vendit si dhe shprehu vullnetin dhe gatishmërinë për zhvillimin e bashkëpunimit bilateral edhe në fushën e mbrojtjes në funksion të paqes, sigurisë dhe stabilitetit rajonal dhe më gjerë, thuhet në komunikatën për media e Ministrisë së Mbrojtes.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM