Build Skills with our trainings

Sign up now!

Vitia: Vaksinat jo vetëm që janë të sigurta por janë edhe shpëtimi ynë

Kor 9, 2021

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia pasi është vaksinuar në qendrën e vaksinimit “1 Tetori” në Prishtinë, ka thënë se vaksinat jo vetëm që janë të sigurta por janë dhe shpëtimi ynë.

Vitia në postimin e tij në Facebook ka kërkuar nga qytetarët të paraqiten dhe ta kryen dozën e parë të vaksinës, ashtu që doza e dytë të merret para se fillojë vjeshta.

 

Të nderuara qytetare, e të nderuar qytetarë,

 

Dje filloi vaksinimi edhe për moshat 40+ vjeç.

 

Si bashkëmoshatarët e mi sot mora vaksinën antiCovid.

 

Ne së fundi kemi marrë ndihmë shumë të vyer nga Norvegjia me vaksinat AstraZeneca. E di që keni dëgjuar shumë fjalë. Edhe që disi keni hezitime.

 

Por si gjithnjë ju siguroj që çka themi ashtu dhe është.

 

Vaksinat jo vetëm që janë të sigurta por janë dhe shpëtimi ynë. Mos e shtyni për një ditë tjetër.

 

Ju lutem të paraqiteni dhe ta kryeni dozën e parë të vaksinës këto ditë. Ashtu që dozën e dytë ta merrni para se fillojë vjeshta.

 

Bashkë dhe si çdo herë – SIGURTË!

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM