Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: 94 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

Kor 25, 2021

23 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

55 me oksigjeno-terapi

1 në gjendje të rënduar shëndetësore

 

Në QKUK, 82 pacientë të shtrirë, 14 prej tyre Covid-19 pozitivë

– Klinika Infektive, 32 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 49 pacientë

– Klinika e Gjinekologjisë, 1 paciente

 

Në spitalet e përgjithshme, 12 pacientë, 9 prej tyre Covid-19 pozitivë, 8 me oksigjeno-terapi

– Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

– Spitali i Vushtrrrisë, 1 pacient

– Spitali i Gjilanit, 9 pacientë, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM