Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: 80 pacientë të shtrirë në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme

Kor 29, 2021

Raport ditor nga ShSKUK, lidhur me rastet e spitalizuara me Covid-19

80 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

30 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

51 me oksigjeno-terapi

2 në gjendje të rënduar shëndetësore

 

Në QKUK, 61 pacientë të shtrirë, 15 prej tyre Covid-19 pozitivë

– Klinika Infektive, 22 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 39 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme, 19 pacientë, 15 prej tyre Covid-19 pozitivë, 12 me oksigjeno-terapi

– Spitali i Prizrenit, 2 pacientë

– Spitali i Gjakovës, 6 pacientë

– Spitali i Pejës, 3 pacientë

– Spitali i Gjilanit, 8 pacientë, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM