Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: 114 pacientë të shtrirë në klinikat dhe spitalet COVID

Gus 7, 2021

Raporti ditor nga ShSKUK, lidhur me rastet e spitalizuara me Covid-19

114 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

83 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

75 me oksigjeno-terapi

 

Në QKUK, 75 pacientë të shtrirë, 40 prej tyre Covid-19 pozitivë, 53 me oksigjeno-terapi.

– Klinika Infektive, 40 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 33 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme po trajtohen 39 pacientë, 33 prej tyre Covid-19 pozitivë, 22 me oksigjeno-terapi.

– Spitali i Prizrenit, 7 pacientë

– Spitali i Gjakovës, 8 pacientë

– Spitali i Pejës, 11 pacientë

– Spitali i Gjilanit, 8 pacientë

– Spitali i Mitrovicës, 4 pacientë

– Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM