Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: 325 pacientë të shtrirë në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme

Gus 15, 2021

Raport ditor nga ShSKUK, lidhur me rastet e spitalizuara me Covid-19

325 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

256 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

242 me oksigjeno-terapi

11 në gjendje të rënduar shëndetësore

 

Në QKUK, 132 pacientë të shtrirë, 92 prej tyre Covid-19 pozitivë, 109 me oksigjeno-terapi

– Klinika Infektive, 86 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 39 pacientë

– Klinika e Pediatrisë, 1 pacient

– Klinika e Gjinekologjisë, 6 paciente

 

Në spitalet e përgjithshme po trajtohen 193 pacientë, 164 prej tyre Covid-19 pozitivë, 133 me oksigjeno-terapi.

– Spitali i Prizrenit, 35 pacientë

– Spitali i Gjakovës, 59 pacientë

– Spitali i Pejës, 33 pacientë

– Spitali i Gjilanit, 36 pacientë

– Spitali i Mitrovicës, 7 pacientë

– Spitali i Vushtrrisë, 5 pacientë

– Spitali i Ferizajt, 18 pacientë, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM