Build Skills with our trainings

Sign up now!

Presidentja Osmani: Mendimet dhe lutjet tona janë me njerëzit e Haitit, ata që kanë humbur të dashurit e tyre

Gus 16, 2021

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pas tërmetit shkatërrues në Haiti ku la të vdekur rreth 1300 qytetarë ka shprehur solidarizim për poullin e Haitit.

Osmani në Twitter ka thënë se mendimet dhe lutjet tona janë me njerëzit e Haitit, veçanërisht ata që kanë humbur të dashurit e tyre.

 

Zemra ime shkon për njerëzit e #Haiti në këtë kohë të vështirë.

 

Raportet për tërmetin dhe numrin e të vdekurve janë shkatërruese.

 

Mendimet dhe lutjet tona janë me njerëzit e Haitit, veçanërisht ata që kanë humbur të dashurit e tyre.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM