Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: 757 pacientë të shtrirë në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme

Gus 21, 2021

Raporti ditor nga ShSKUK, lidhur me rastet e spitalizuara me Covid-19

757 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

653 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

610 me oksigjeno-terapi

26 në gjendje të rënduar shëndetësore

 

Në QKUK, 278 pacientë të shtrirë, 249 prej tyre Covid-19 pozitivë, 237 me oksigjeno-terapi

– Klinika Infektive, 118 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 43 pacientë

– Klinika e Pediatrisë, 7 pacientë

– Klinika e Gjinekologjisë, 16 pacientë

– Klinika Infektive 2 (Mjekësia Sportive), 92 pacientë

-Klinika Infektive 3 (Interno), 2 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme po trajtohen 479 pacientë, 404 prej tyre Covid-19 pozitivë, 373 me oksigjeno-terapi.

– Spitali i Prizrenit, 79 pacientë

– Spitali i Gjakovës, 108 pacientë

– Spitali i Pejës, 114 pacientë

– Spitali i Gjilanit, 92 pacientë

– Spitali i Mitrovicës, 16 pacientë

– Spitali i Vushtrrisë, 11 pacientë

– Spitali i Ferizajt, 59 pacientë, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM