Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: 719 pacientë në trajtim nga COVID-19

Sht 16, 2021

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Univerisitar i Kosovës ka bërë të ditur se janë 67 pacientë më pak të spitalizuar, krahasuar me ditën e djeshme, ku janë duke u trjatuar në klinikat COVID-19, në QKUK dhe spitalet e përgjithme.

Bazuar në raportin e punës së datës 16 shtator, 2021, në kuadër të ShSKUK-së, në trajtim janë 719 pacientë të shtrirë për trajtim nga COVID-19. 603 pacientë janë më oksigjeno-terapi dhe 47 në trajtim intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

 

Numri i pacientëve sipas klinkave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 87 pacientë

Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive), 51 pacientë

Klinika Infektive III ( Interno), 43 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 74 pacientë

 

Mjekimi Intensiv COVID-19 dhe Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive 27 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 4 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 4 pacienë

Klinika e Neonatologjisë, 1 foshnje

Spitali i Prizrenit, 87 pacientë

Spitali i Gjakovës, 58 pacientë

Spitali i Pejës, 128 pacientë

Spitali i Gjilanit, 58 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 11 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 35 pacientë

Spitali i Ferizajt, 52 pacientë, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM