Build Skills with our trainings

Sign up now!

Ambasada e SHBA-ve: Inkurajuese që kaq shumë qytetarë dolën të votojnë

Shk 14, 2021

Ambasada amerikane për zgjedhjet në Kosovë të mbajtura sot ka shkruar duke thënë se është inkurajuese për të parë kaq shumë qytetarë që dalin të votojnë, pavarësisht nga moti dhe pandemia.

Ambasada ka thënë se tani duhet të jepet kohë dhe hapësirë KQZ-së dhe institucioneve të tjera për të numëruar votat dhe për të bërë punët e tyre, thuhet në një shkrim në Twitter.

Encouraging to see so many citizens turn out to peacefully vote today, despite the weather & pandemic. Now it’s important to give the KQZKosova and other #Kosovo institutions time & space to count the votes and do their jobs. #KosovoVotes2021

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM