Build Skills with our trainings

Sign up now!

Lumir Abdixhiku zgjedhet kryetar i ri i LDK-së

Mar 14, 2021

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur Kuvendin e jashtëzakonshëm, ku pas  dorëheqjes së kryetarit Isa Mustrafa i cili e mbajti për 10 vjet këtë pozitë, është vendosur të zgjedhet kryetari i ri.

Rreth 330 delegatë të kësaj partie do të zgjedhin mes Lutfi Hazirit, Lumir Abdixhikut dhe Besian Mustafës, të cilët e kanë zyrtarizuar kandidaturën e tyre deri tani.

Pas përfundimit të Kuvendit, me shumicë votash të delegatëve të LDK-së, Lumir Abdixhiku u zgjodh kryetar i LDK-së me 191 vota, thuhet në postimin në Facebook të Lidhjes Demokratike të Kosovës. 

Me votën e delegatëve të Kuvendit të LDK-së, Lumir Abdixhiku, zgjedhet kryetari i LDK-së.

Zoti e bekoftë Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Na priftë e mbara!, ka thënë Abdixhiku.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM