Build Skills with our trainings

Sign up now!

LDK bën të ditur emrat e anëtarëve të Këshillit të përgjithshëm

Mar 15, 2021

Lidhja Demokratike e Kosovës pas Kuvendit të jashtëzakonshëm që mbajti dhe vendosi që të zgjedhet kryetari i ri, kanë bërë të ditur edhe emrat e anëtarëve të Këshllit të përgjithshëm.

Këshilli do t’i ketë 131 anëtarë dhe se Kuvendi i LDK-së ka autorizuar kryetarin të plotësojë edhe me 10 vende të tjera anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm; si pjesë e hapjes së partisë, thuhet në postimin në Facebook të LDK-së.

 

Lista e plotë:

Anëtarët (A-Z)

 1. Abdyl Aliu
 2. Adnan Lahu
 3. Alban Zogaj
 4. Albulena Mujaj Bajraktari
 5. Altin Kikaj
 6. Alush Gashi
 7. Arban Abrashi
 8. Arber Ismaili
 9. Arton Retkoceri
 10. Avdi Pireva
 11. Bajram Gecaj
 12. Bardhyl Metaj
 13. Behgjet Xheladini
 14. Bekim Gashi
 15. Besa Gaxherri
 16. Besart Dreshaj
 17. Besim Kurti
 18. Besnik Berisha
 19. Besnik Krasniqi
 20. Blerim Grainca
 21. Blerta Berisha
 22. Brikenda Rexhepi
 23. Bunjamin Hoti
 24. Burim Berisha
 25. Daut Azemi
 26. Doruntina Rexhepaj
 27. Doruntine Maloku
 28. Driton Rukiqi
 29. Ekrem Hyseni
 30. Elmira Nikçi
 31. Fadil Aliu
 32. Fatbardha Emini
 33. Fatmir Asllani
 34. Fatmir Rexhepi
 35. Faton Bislimi
 36. Fetah Rudi
 37. Fidan Rekaliu
 38. Flutura Kamberi
 39. Frashër Demaj
 40. Gëzim Kokollari
 41. Haki Demolli
 42. Hamdi Jaha
 43. Hasan Ajeti
 44. Hatim Baxhaku
 45. Hysni Gerguri
 46. Ibrahim Kryeziu
 47. Ilir Ferati
 48. Ilir Tasholli
 49. Imet Rrahmani
 50. Jeta Rafuna
 51. Krenar Xhaferi
 52. Kushtrim Ajvazi
 53. Kushtrim Sopa
 54. Lirije Kajtazi
 55. Lutfi Zharku
 56. Mikete Hajdari
 57. Miranda Xhokli
 58. Mirjeta Kalludra
 59. Mizbah Mustafa
 60. Muhamet Hamiti
 61. Mustafe Krasniqi
 62. Naim Hajra
 63. Naim Pira
 64. Naser Osmani
 65. Nderim Gashi
 66. Nexhat Ramadani
 67. Ragip Mustafa
 68. Sadije Osaj Jakupi
 69. Sali Asllanaj
 70. Sami Kafexholli
 71. Sami Salihu
 72. Saranda Musliu
 73. Shaip Surdulli
 74. Shefqet Osmani
 75. Shkelzen Hajdini
 76. Shkemb Manaj
 77. Shkumbin Gashi
 78. Suzana Muriqi
 79. Ukë Rugova
 80. Valon Halimi
 81. Valon Murtezaj
 82. Vehbi Emini
 83. Visar Berisha
 84. Visar Hoti
 85. Vlora Limani Hajnuni
 86. Xhavit Rexhaj
 87. Xhavit Uka
 88. Ylli Blakaj

Kryetarët e degëve (A-Z)

 1. Ardian Shala
 2. Bajrush Hoti
 3. Bajrush Ymeri
 4. Bedri Nikaj
 5. Eshref Memaj
 6. Fadil Gashi
 7. Fadil Krasniqi
 8. Feim Brava
 9. Florian Dushi
 10. Gazmend Muhaxheri
 11. Haki Rugova
 12. Hazir Borovci
 13. Imri Ahmeti
 14. Isa Fejzullahu
 15. Ismet Beqiri
 16. Izet Sadiku
 17. Jeton Biçkaj
 18. Jeton Mushkolaj
 19. Kadri Emini
 20. Luan Gola
 21. Lutfi Haziri
 22. Shkëlqim Jakupi
 23. Muharrem Sfarça
 24. Ruzhdi Shehu
 25. Safet Kamberi
 26. Selim Kryeziu
 27. Sokol Haliti
 28. Valmir Ahmeti
 29. Xhafer Tahiri

Deputetët (A-Z)

 1. Anton Quni
 2. Arben Gashi
 3. Agim Veliu
 4. Armend Zemaj
 5. Avdullah Hoti
 6. Besian Mustafa
 7. Driton Selmanaj
 8. Hykmete Bajrami
 9. Kujtim Shala
 10. Marigona Geci
 11. Rrezarta Krasniqi
 12. Valentina Bunjaku Rexhepi
 13. Vlora Dumoshi

Kryetari

Lumir Abdixhiku

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM