Build Skills with our trainings

Sign up now!

Abdixhiku nderon sakrificën e Jasharajve  

Mar 16, 2021

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë kanë bërë homazhe të Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz.

Në këtë vizitë, kryetari Abdixhiku është pritur dhe shoqëruar nga kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari.

“Sot, kemi ardhur për të nderuar themelet e lirisë dhe shtetit të Kosovës, për të kujtuar sakrificën e Jasharajve. Këtë sakrificë, ne, jo vetëm që e nderojmë por ajo na shërben si inspirim dhe motiv për të punuar drejtë për këtë vend. Si klasë politike, si pjesë e jetës parlamentare dhe aktivitetit tonë politik dhe partiak, tradicional, të tashëm dhe të së ardhmes, do të nderojmë jo vetëm sakrificën e Jasharajve, jo vetëm motivin e lënë nga ta, por edhe kontributin e dhënë për këtë vend në të gjitha kohërat. Jemi të interesuar të shërbejmë mbarë dhe drejt, si LDK dhe jo vetëm, me të gjitha rolet që kemi, për të kontribuuar për shtetin tonë, gjithmonë duke nderuar dhe kujtuar të kaluarën tonë të lavdishme që fillon në Prekaz”, tha kryetari Abdixhiku, thiuhet në komunikatën për media e Lidhjes Demokratike e Kosovës.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM