Build Skills with our trainings

Sign up now!

Osmani dhe Kurti urojnë Dua Lipën për çmimin Grammy-‘Best Pop Vocal Album’

Mar 16, 2021

U.d e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar këngëtaren, yllin kosovar Dua Lipën për marrjen e çmimit Grammy për ‘Best Pop Vocal Album’. Ajo ka thënë se Dua Lipa është frymëzim për vajzat dhe gratë në Kosovë por edhe në të gjithë botën, ka shkruar Osmani përmes shkrimit të saj në Twitter.

“Urime për yllin tonë të ndritshëm, Dua Lipa. Ju nuk jeni vetëm një frymëzim për vajzat dhe gratë në Kosovë, por edhe në të gjithë botën. Ju na bëni gjithnjë e më krenarë çdo ditë. Vazhdoni të shkëlqeni!”.

Edhe kryeatari i LVV-së, Albin Kurti, ka uruar këngëtaren kosovare me famë botërore, Dua Lipa për çmimin “Albumi më i mirë Pop” në “Grammy Awards 2021”. Ai ka thënë se Dua është inspirim për të rinjtë tanë dhe ambasadore e vendit tonë, ka shkruar ai në Twitter.

“E përgëzoj Dua Lipën për fitimin e çmimit Grammy për ‘BestPopVocalAlbum’. Me punën e saj, talentin e saj dhe shpirtin e saj ajo ka mahnitur botën dhe është ngritur në ajër kombi i saj. Ajo është frymëzim për të rinjtë tanë dhe një ambasadore për vendin tonë”, thotë Kurti përmes këtij urimi në Twitter.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM