Build Skills with our trainings

Sign up now!

Mbahet seanca konstituive e legjislaturës së VIII të Kuvendit të Kosovës

Mar 22, 2021

Seanca konstituive e legjislaturës së VIII të Kuvendit të Kosovës do të mbahet sot ku punimet e mbledhjes konstituive do ta udhëheq deputeti më i vjetër i legjislaturës, i ndihmuar nga deputeti më i ri sipas moshës, kjo udhëheqje parashihet të vazhdojë deri në zgjedhjen e kryetarit dhe nënkryetarëve të Kuvendit.

Pas konstituimit të Kuvendit, do të formohet qeveria e re, të cilën pritet ta udhëheqë Albin Kurti.

Lëvizjes Vetëvendosje i takon të propozojë personin që do ta udhëheqë Kuvendin e Kosovës.

Në bazë të rezultatit Lëvizja Vetëvendosje do të ketë 58 ulëse, Partia Demokratike e Kosovës 19, Lidhja Demokratike e Kosovës 15, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të ketë 8 ulëse, Lista Serbe 10 ulëse, Partia Demokratike Turke e Kosovës 2 ulëse dhe këto parti nja 1 ulëse: koalicioni VAKAT, Partia e Re Demokratike, Partia Gorane, Iniciativa e Re Demokratike e Kosovës, Partia e Ashkalinjëve për Integrim, Iniciativa Rome, Lëvizja Përparimtare e Romëve të Kosovës dhe Unioni Socialdemokrat thuhet në komunikatën për media e Kuvendit të Kosovës.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM