Build Skills with our trainings

Sign up now!

Lajčák: Udhëheqësia dhe përvoja e gjatë politike e Kurtit do t’i shtojnë vlerë institucioneve në Kosovë

Mar 26, 2021

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka pranuar letër urim nga Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajčák.

Në letër urimin drejtuar kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, Lajčák e ka uruar atë për postin e ri dhe është shprehur i bindur se udhëheqësia dhe përvoja e gjatë politike e Kurtit do t’i shtojnë vlerë institucioneve në Kosovë.

Tutje në këtë letër. Lajčák është zotuar që do t’i mbështesë të dy palët për t’i vazhduar takimet në kuadër të Dialogut të lehtësuar nga BE-ja, thuhet në komunikatën për media e Zyrës së Kryeministrit.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM