Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: Po trajtohen 54 pacientë të konfirmuar me COVID-19

Qer 4, 2021

Në bazë të raportimeve nga klinikat COVID të Qendrës Klinike Universitar të Kosovës dhe spitaleve të përgjithshme, në trajtim janë 131 pacientë, prej tyre 54 të konfirmuar me COVID-19 pozitivë. 3 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore, kurse 96 me oksigjeno-terapi.

Në QKUK janë të shtrirë 87 pacientë

2 prej tyre në gjendje të rënduar

27 të konfirmuar me Sars Cov-2 pozitivë

71 me oksigjeno-terapi

 

Numri i pacientëve të shtrirë sipas klinikave

Klinika Infektive, 26 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 61 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 44 pacientë

27 të konfirmuar pozitivë

25 me oksigjeno-terapi

Numri i pacientëve të shtrirë sipas spitaleve të përgjithshme

Spitali i Prizrenit, 7 pacientë

Spitali i Gjakovës, 4 pacientë

Spitali i Pejës, 16 pacientë

Spitali i Gjilanit, 8 pacientë

Spitali i Ferizajt, 2 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 2 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 5 pacientë, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM