Build Skills with our trainings

Sign up now!

Vitia- Sakar: Marrëveshja me prodhuesin Pfizer, shpresë në arritjen e qëllimit për ruajtjen e shëndetit publik

Qer 10, 2021

Në Ministrinë e Shëndetësisë, ministri Vitia priti në takim ambasadorin e Turqisë Çağrı Sakar.

Në këtë takim Vitia njoftoi ambasadorin Sakar për situatën epidemiologjike në Kosovë, ecurinë e vaksinimit të grupeve prioritare sipas Planit shtetëror të Vaksinimit, fillimin e vaksinimit në masë dhe të gjitha përgatitjet e bëra sipas planit.

Në anën tjetër, ambasadori Sakar përgëzoj ministrin Vitia për arritjen e marrëveshjes me prodhuesin Pfizer, arritje kjo që jep shpresë në arritjen e qëllimit për ruajtjen e shëndetit publik. thuhet në komunikatën për media e MSH-së.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM