Build Skills with our trainings

Sign up now!

Ish- gjenerali Wesley Clark viziton Kosovën, më 7 korrik

Kor 6, 2021

Më 7 korrik të mërkurën, ish gjenerali i NATO-s, Wesley Clark do ta vizitojë Kosovën, duke filluar në orën 10:00, në ambientet e Ministrisë së Mbrojtjes.

Ish- gjeneral Clark do të pritet me nderime  të larta ushtarake nga njësia ceremoniale e FSK-së.

Pas takimit, ministri Mehaj dhe gjeneral Clark, do të kenë konferencë për shtyp, thuhet në komunikatën për media e Ministrisë së Mbrojtjes.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM