Build Skills with our trainings

Sign up now!

Mehaj- Machida: Japonia do të ndihmojë FSK-në në fushën e kërkim-shpëtimit

Kor 14, 2021

Ministri i mbrojtjes Armend Mehaj, priti sot zëvendës ambasadorin e Japonisë në Vjenë, që mbulon edhe Kosovën, Tatsuya Machida.  

Ministri Mehaj e njoftoi mysafirin me zhvillimet në Ministri dhe FSK.

Ministri Mehaj vlerësoi lartë gatishmërinë e Japonisë për bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes dhe FSK-në, e që duhet të konkretizohet në të ardhmen në fusha të veçanta specialistike.

Ministri (zëvendës ambasadori) i Japonisë shprehu gatishmërinë që Japonia të ndihmojë FSK-në  në fushat me interes të përbashkët, posaçërisht në fushën e kërkim – shpëtimit, thuhet në komunikatën për media e Ministrisë së Mbrojtjes.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM