Build Skills with our trainings

Sign up now!

Në QKUK dhe spitalet e përgjithshme po trajtohen 79 pacientë me COVID-19

Kor 14, 2021

Në bazë të raportit të punës për datën 14 korrik 2021, 79 pacientë janë duke u trajtuar në klinikat COVID të QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme.

31 janë të konfirmuar pozitivë, 1 në gjendje të rëndë, kurse 39 me oksigjeo-terapi.

 

Në QKUK janë të shtrirë 68 pacientë:

22 të konfirmuar me COVID-19

36 me oksigjeno-terapi

1 në gjendje të rëndë

 

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas klinikave

Klinika Infektive, 22 pacientë+ 8 pacientë post-covid nga Klinika e Pulmologjisë dhe 1 në gjendje të rëndë

Klinika e Pulmologjisë, 38 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 11 pacientë

9 të konfirmuar pozitivë

3 me oksigjeno-terapi

 

Numri i pacientëve të shtrirë sipas spitaleve të përgjithshme

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

Spitali i Pejës, 3 pacientë

Spitali i Gjilanit, 5 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM