Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: Në spitalet e përgjthshme po trajtohen 8 pacientë me COVID-19

Kor 16, 2021

Në klinikat COVID të QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme, thotë raporti i punës për datën 16 korrik, janë duke u trajtuar 80 pacientë.

39 janë të konfirmuar pozitivë, 1 në gjendje të rëndë, ndërsa 36 me oksigjeo-terapi.

 

Në QKUK janë të shtrirë 72 pacientë:

28 të konfirmuar me COVID-19

37 me oksigjeno-terapi

1 në gjendje të rëndë

 

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas klinikave

Klinika Infektive, 32 pacientë, prej tyre një në gjendje të rëndë

Klinika e Pulmologjisë, 40 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 8 pacientë

7 të konfirmuar pozitivë

2 me oksigjeno-terapi

 

Numri i pacientëve të shtrirë sipas spitaleve të përgjithshme

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

Spitali i Pejës, 3 pacientë

Spitali i Gjilanit, 3 pacientë, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM