Build Skills with our trainings

Sign up now!

Presidentja Osmani: Në këtë dite zie për popullin tonë, Nora Gjakova i solli dritë Kosovës

Kor 26, 2021

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot ka uruar dhe ka falënderuar edhe xhudisten Nora Gjakova e cila ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike Tokyo 2020 pas asaj të Distria Krasniqit

Osmani në postimin e saj në Facebook ka thënë se Nora e artë është duke ecur rrugës së Majlindës e Distrias dhe se po i japin motiv një populli të tërë për t’u ringritur edhe në vështirësi.

 

Në këtë dite zie për popullin tonë, Nora Gjakova i solli dritë Kosovës.

 

Faleminderit Nora e artë, që duke ecur rrugës së Majlindës e Distrias po i jepni motiv një populli të tërë për t’u ringritur edhe në vështirësi.

 

Xhudistet tona po arrijnë majat që shumë shtete i kanë ëndërruar. Ato janë epiteti më i mirë i Kosovës së ditëve tona.

 

Përzemërsisht, ju faleminderit!

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM