Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: 112 pacientë të shtrirë në klinikat COVID

Gus 5, 2021

raport ditor nga ShSKUK, lidhur me rastet e spitalizuara me Covid-19

112 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

72 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

74 me oksigjeno-terapi

1 në gjendje të rënduar shëndetësore

 

Në QKUK, 67 pacientë të shtrirë, 32 prej tyre Covid-19 pozitivë, 51 me oksigjeno-terapi.

– Klinika Infektive, 34 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 33 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme po trajtohen 45 pacientë, 40 prej tyre Covid-19 pozitivë, 23 me oksigjeno-terapi.

– Spitali i Prizrenit, 5 pacientë

– Spitali i Gjakovës, 14 pacientë

– Spitali i Pejës, 13 pacientë

– Spitali i Gjilanit, 10 pacientë

– Spitali i Mitrovicës, 2 pacientë

– Spitali i Vushtrrisë, 1 pacient, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM