Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: 575 pacientë të shtrirë në spitalet e përgjithshme dhe klinikat COVID

Gus 18, 2021

Raporti ditor nga ShSKUK, lidhur me rastet e spitalizuara me Covid-19.

575 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

468 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

418 me oksigjeno-terapi

29 në gjendje të rënduar shëndetësore

 

Në QKUK, 206 pacientë të shtrirë, 170 prej tyre Covid-19 pozitivë, 155 me oksigjeno-terapi

– Klinika Infektive, 113 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 36 pacientë

– Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë

– Klinika e Gjinekologjisë, 11 pacientë

– Klinika Infektive 2 (Mjekësia Sportive), 44 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme po trajtohen 369 pacientë, 298 prej tyre Covid-19 pozitivë, 263 me oksigjeno-terapi.

– Spitali i Prizrenit, 70 pacientë

– Spitali i Gjakovës, 91 pacientë

– Spitali i Pejës, 64 pacientë

– Spitali i Gjilanit, 81 pacientë

– Spitali i Mitrovicës, 15 pacientë

– Spitali i Vushtrrisë, 11 pacientë

– Spitali i Ferizajt, 37 pacientë, thuhet në postimin në Facebookk të ShSKUK-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM