Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: 1116 pacientë të shtrirë në klinikat COVID

Gus 26, 2021

Raporti ditor nga ShSKUK, lidhur me rastet e spitalizuara me Covid-19

1116 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

995 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

935 me oksigjeno-terapi

37 në gjendje të rënduar shëndetësore

 

Në QKUK, 396 pacientë të shtrirë, 359 prej tyre Covid-19 pozitivë, 332 me oksigjeno-terapi

– Klinika Infektive, 117 pacientë

– Klinika Infektive 2 (Mjekësia Sportive), 86 pacientë

-Klinika Infektive 3 (Interno), 60 pacientë

– Mjekimi Intensiv Qendror Covid- 19, 11 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 85 pacientë

– Klinika e Pediatrisë, 13 pacientë

– Klinika e Gjinekologjisë, 24 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme po trajtohen 720 pacientë, 636 prej tyre Covid-19 pozitivë, 603 me oksigjeno-terapi.

– Spitali i Prizrenit, 143 pacientë

– Spitali i Gjakovës, 129 pacientë

– Spitali i Pejës, 180 pacientë

– Spitali i Gjilanit, 125 pacientë

– Spitali i Mitrovicës, 40 pacientë

– Spitali i Vushtrrisë, 21 pacientë

– Spitali i Ferizajt, 82 pacientë, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM