Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: Të shtrirë në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme, 1165 pacientë

Gus 28, 2021

Raporti ditor nga ShSKUK, lidhur me rastet e spitalizuara me Covid-19

1165 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

1077 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

944 me oksigjeno-terapi

63 në kujdes intensiv mjekësor

 

Në QKUK, 403 pacientë të shtrirë, 394 prej tyre Covid-19 pozitivë, 323 me oksigjeno-terapi

– Klinika Infektive, 120 pacientë

– Klinika Infektive 2 (Mjekësia Sportive), 80 pacientë

-Klinika Infektive 3 (Interno), 71 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 77 pacientë

– Mjekimi Intensiv Qendror Covid, 15 pacientë

– Klinika e Gjinekologjisë, 29 pacientë

– Klinika e Pediatrisë, 11 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme po trajtohen 762 pacientë, 683 prej tyre Covid-19 pozitivë, 621 me oksigjeno-terapi.

– Spitali i Prizrenit, 176 pacientë

– Spitali i Gjakovës, 132 pacientë

– Spitali i Pejës, 174 pacientë

– Spitali i Gjilanit, 134 pacientë

– Spitali i Mitrovicës, 44 pacientë

– Spitali i Vushtrrisë, 26 pacientë

– Spitali i Ferizajt, 76 pacientë, thuhet në postimin në Facebook të Shskuk-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM