Build Skills with our trainings

Sign up now!

Vdes aktori madhështor i kinematografisë franceze, Jean Paul Belmondo

Sht 7, 2021

Ambasada Franceze në Kosovë ka bërë të ditur se ka vdekur një nga aktorët më emblematikë të kinematografisë franceze, Jean Paul Belmondo.

Ambasada Franceze në postimin e tyre në Facebook ka thënë se aktori Jean Paul Belmondo « le magnifique », « l’as des as » ka luajtur në më shumë se 80 filma. Një homazh kombëtar për aktorin do të mbahet këtë të enjte në Paris.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM