Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: 976 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19

Sht 13, 2021

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës bën të ditur se 976 pacientë janë duke marrë trajtim mjekësor në klinikat COVID-19, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe spitaleve të përgjithshme, 831 prej tyre me oksigjeno-terapi dhe 63 në kujdes intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Raporti sipas klinikave edhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 97 pacientë

Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive), 90 pacientë

Klinika Infektive III ( Interno), 59 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 82 pacientë

 

Mjekimi Intensiv COVID-19 dhe Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 21 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 16 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë

Spitali i Prizrenit, 130 pacientë

Spitali i Gjakovës, 70 pacientë

Spitali i Pejës, 174 pacientë

Spitali i Gjilanit, 90 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 18 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 51 pacientë

Spitali i Ferizajt, 74 pacientë, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM