Build Skills with our trainings

Sign up now!

Borell: Situata aktuale në veri është e rrezikshme, kemi nevojë për de-përshkallëzimin urgjent

Maj 31, 2023

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell në Bratisllavë bashkë me emisarin për dialogun Kosovë- Serbi, Miroslav Lajčák ka takuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, për të diskutuar tensionet në veri të Kosovës.

Borell në postimin e tij në Twitter ka thënë se situata aktuale është e rrezikshme dhe e paqëndrueshme dhe se ne kemi nevojë për de-përshkallëzimin urgjent dhe një zgjidhje përmes dialogut për t’iu rikthyer punës sonë për zbatimin e Marrëveshjes së arritur.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM