Build Skills with our trainings

Sign up now!

Blerim Kuçi jep dorëheqje nga pozita e ministrit të Ekonomisë dhe Ambientit

Jan 13, 2021

Ministri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi jep nga pozita e ministrit të Ekonomisë dhe Ambientit.

Ndaj Kuçit kanë qenë duke u zhvilluar hetime për tenderin milionësh që ka marrë kompania e tij, “Hidro Term”, për kontratën “Ndërtimi i objektit spitalor për nënën dhe fëmijën” në Prizren, por nuk dihet nëse dorëheqja lidhet me këtë aferë.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM