Build Skills with our trainings

Sign up now!

U. d presidentja Osmani ngushëlloi familjen e të ndjerit Bedri Sadiku

Shk 12, 2021

U. d presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani në komunikatën për media, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Sadiku, me rastin e vdekjes së gazetarit Bedri Sadiku.

U. d presidentja Osmani ka thënë se ikja e gazetarit Bedri Sadiku është një humbje e madhe jo vetëm për familjen, farefisin dhe miqtë, por edhe për

“E nderuar Familje Sadiku,  

Ikja e gazetarit Bedri Sadiku është një humbje e madhe jo vetëm për ju, farefisin dhe miqtë, por edhe për komunitetin e gazetarëve. 

Me punën e tij, ai tejkaloi dimensionin e të qenit vetëm gazetar.

Ai ishte njeri i mirë dhe profesionist që la pas trashëgiminë e njeriut të angazhuar për të vërtetën!

Familjes, ngushëllime. Bedri Sadiku u prehtë në paqe!

I përhershëm qoftë kujtimi për të!”

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM