Build Skills with our trainings

Sign up now!

Kurti: Qytetarët kanë nevojë për demokraci, institucionet për legjitimitet

Shk 14, 2021

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti sot ka votuar në qendrën e votimit në Fakultetin Ekonomik.

Ai ka thënë se sot është ditë e bardhë ashtu siç do të jetë e ardhmja jonë, fushata ka përfunduar pardje, sot e kanë fjalën qytetarët.

Sot është ditë e bardhë, e ndritshme, ashtu siç do të jetë edhe e ardhmja jonë. Qytetarët kanë nevojë për demokraci, institucionet kanë nevojë për legjitimitet. Sot kjo nevojë është edhe e drejtë, e cila, më tej, paraqet mundësi e shans që duhet shfrytëzuar dhe duhet përdorur.
Kosova si shtet i pavarur këtë të diel i kthehet popullit si burim i sovranitetit.
Me dashuri për vendin, duhet votojmë. Fushata ka përfunduar pardje, sot e kanë fjalën qytetarët.

 

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM