Build Skills with our trainings

Sign up now!

Arrestohet në Belgjikë ish pjesëtari i UÇK-së, me fletarrest nga Specialja

Mar 16, 2021

Autoritetet e Belgjikës arrestuan Pjetër Shalën ish pjesëtari i UÇK-së, në zbatim të fletarrestimit dhe aktakuzës
së konfirmuar për krime lufte, lëshuar nga Gjykatësi i Procedurës Paraprake i Dhomave të Specializuara të
Kosovës. Pjetër Shala do të mbahet i ndaluar në Belgjikë, në pritje transferimit tij në objektin e
paraburgimit të DHSK-së në Hagë.
Së shpejti do të jepet më shumë informacion ku do të përfshihet edhe informacion për nxjerrjen publike të
aktakuzës së konfirmuar me redaktimet e nevojshme.
Në bazë të rregullës 88 të Rregullores së Procedurës dhe Provave, aktakuza bëhet publike jo më vonë se paraqitja e parë e të akuzuarit, thuhet në komunikatën për media nga Dhomat e  Specializuara të Kosovës në Hagë.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM