Build Skills with our trainings

Sign up now!

Enver Dugolli rikthehet në detyrën e zëvendësministrit të Mbrojtjes

Mar 24, 2021

Sipas vendimit të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot, pranoi detyrën e zëvendës ministrit të mbrojtjes, ish-veprimtari i çështjes kombëtare, ish-oficeri i TMK-së dhe FSK-së, si dhe ish-atasheu ushtarak i Republikës së Kosovës në Republikën e Shqipërisë, gjeneral brigade në pension Enver Dugolli.

Me këtë rast, zëvendësministri Dugolli u prit nga ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, Inspektori i përgjithshëm i FSK-së, gjeneralmajor Bashkim Jashari, sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Mbrojtjes, Rozafa Ukimeraj dhe shefja e Kabinetit të Ministrit, Agime Gashaj.

Bazuar në përvojën e gjatë profesionale ushtarake në detyra dhe përgjegjësi të rëndësishme, njohjen me proceset zhvillimore nëpër të cilat ka kaluar dhe po kalon Ministria e Mbrojtjes dhe FSK, roli dhe kontributi i zëvendësministrit Dugolli vlerësohet të jetë shumë i rëndësishëm.

Zv.Ministri Dugolli detyrën e njëjtë e ushtroi edhe në mandatin e Qeverisë së parafundit të Republikës së Kosovës, thuhet në komunikatën për media e Ministrisë së Mbrojtjes.

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM