Build Skills with our trainings

Sign up now!

Naser Ramadani infektohet me COVID-19

Mar 29, 2021

Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani është infektuar me COVID-19.

Ramadani në postimin e tij në Facebok ka thënë se virusi është prezent gjithkund e numri i rasteve pozitive dhe vdekjeve vazhdon të jetë i lartë duhet zbatuar të gjitha masat e përgjithshme për mbrojtjen nga pandemia.

 

Të nderuar qytetarë!

 

Sot testi im rezultoi pozitiv në SARS CoV-2!

 

Duke pasur parasysh se virusi është prezent gjithkund e numri i rasteve pozitive dhe vdekjeve nga COVID-19 vazhdon të jetë i lartë dhe brengosës, ju lutem për zbatimin e të gjitha masave të përgjithshme dhe specifike për mbrojtjen nga pandemia COVID-19.

 

Masat parandaluese janë të njëjta me aksent të veçantë se personat pozitiv duhet të qëndrojnë në shtëpi për të parandaluar përhapjen në familje dhe në komunitet.

 

Andaj ju lutem:

 

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë!

 

Mbani higjienën!

 

Respektoni distancën!

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM