Build Skills with our trainings

Sign up now!

Mustafa: Kosova goditet nga një tërmet me magnitudë 3.4 sipas shkallës Rihter

Gus 2, 2021

Drejtori i Institutit Sizmik të Kosovës, Shemsi Mustafa ka bërë të ditur se të dielën më 01 gusht në ora 23:07 sipas kohës lokale, Kosova është goditur nga një tërmet me magnitudë 3.4 sipas shkallës Rihter, përkatësisht me intensitet IV-V ballë të Merkalit.

Ai në postimin e tij në Facebook ka thënë se epiqendra e tërmetit ishte 10 km në jug të Vitisë.

 

Bazuar në Rrjetin Sizmik, Shërbimi Gjeologjik i Kosovës dhe Qendrës Sizmike Euro-Mediterane, si dhe në analizën numerike të Rrjetit Sizmologjik të Kosovës, më 01/08/2021 n’ora 23:07 sipas kohës lokale, Kosova është goditur nga nje tërmet me magnitude 3.4 sipas shkallës Rihter, përkatësisht me intensitet IV-V ballë të Merkalit.

 

Thellësia hipoqendrore ishte 2 km.

 

Epiqendra e tërmetit ishte 10 km në jug të Vitisë.

 

Tërmeti në fjalë është ndier dukshëm në disa zona për rreth.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM