Build Skills with our trainings

Sign up now!

ShSKUK: 106 pacientë të shtrirë në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme

Gus 2, 2021

Rraporti ditor nga ShSKUK, lidhur me rastet e spitalizuara me Covid-19

106 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

52 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

63 me oksigjeno-terapi

3 në gjendje të rënduar shëndetësore

 

Në QKUK, 75 pacientë të shtrirë, 29 prej tyre Covid-19 pozitivë, 53 me oksigjeno-terapi

– Klinika Infektive, 34 pacientë

– Klinika e Pulmologjisë, 41 pacientë

 

Në spitalet e përgjithshme, 31 pacientë, 23 prej tyre Covid-19 pozitivë, 10 me oksigjeno-terapi

– Spitali i Prizrenit, 4 pacientë

– Spitali i Gjakovës, 9 pacientë

– Spitali i Pejës, 8 pacientë

– Spitali i Gjilanit, 9 pacientë

– Spitali i Mitrovicës, 1 pacient, thuhet në postimin në Facebook të ShSKUK-së.

 

PUBLIKIME

LAJME

THELLESISHT

DIALOG

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II

Pesë aplikantë që paraqitën një aplikacion për “Grantet e Prodhimit të Përmbajtjes II”, Tv Tema, Internews, RTV Puls, Radio Gorazdevac dhe Besnik Krasniqi do të marrin mbështetje.

BARAZI

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Womair: Informimi i grave dhe burrave për cilësinë e ajrit

Më 19 nëntor, nga ora 10:00 deri në 12:00 në KosovaLive u mbajt ngjarja interaktive “Womair”, e cila kishte për qëllim informimin e djemve, vajzave, grave, burrave, çifteve dhe të gjithë të interesuarve, pa dallim, për mënyrat më efektive për përmirësimin e cilësisë së ajrit në hapësira të brendshme dhe të jashtme.

EDUKIM